wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Mazandaran

"سال جهش تولید"

دایرة المعارف جامع علوم کشاورزی منتشر شد

به همت جمعی از پژوهشگران و کارشناسان رشته های کشاورزی منتشر شد:

دایرة المعارف جامع علوم کشاورزی

دایره المعارف جامع علوم کشاورزی مجموعه ایست ارزشمند که به همت جمعی از دانشمندان، پژوهشگران و کارشناسان رشته های مختلف کشاورزی، محیط زیست و علوم وابسته برای نخستین بار در ایران ترجمه و تألیف شده است و می‌تواند به عنوان یک مجموعه معتبر و ارزشمند چراغ راه اساتید، دانش پژوهان و دانشجویان قرار گیرد.

این مجموعه به عنوان یک مرجع معتبر در ۱۶ مقوله مختلف و در ۵ جلد با موضوعات مختلف به شرح ذیل تهیه و تدوین شده است:

جلد اول: آب - جنگل

 جلد دوم: جنگل – دام

 جلد سوم: دانه‌های روغنی – کدوییان

 جلد چهارم: کدوییان – ماکیان

جلد پنجم: ماکیان – یارانه

علاقمندان جهت تهیه این مجموعه ارزشمند، می‌توانند با شماره تلفن 09121098989 (دکتر علوی) تماس حاصل ن

ادامه مطلب...

کسب رتبه نخست دیگر توسط سازمان‌ نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران در سطح کشور

به گزارش روابط عمومی سنم‌استان، پس از ارجاع کار سامانه سانکا، بار دیگر براساس ارزیابی معاونت آموزشی،فنی و پژوهشی سازمان مرکزی در چهار شاخص ایحاد مراکز خدمات غیردولتی، عملکرد در سامانه آموزشی، عملکرد در سامانه سانکا و پاسخ به نامه ها و مشارکت در تصمیم گیری،استان مازندران موفق به اخذ رتبه ۱ کشور سال ۱۳۹۸ در بین سایر استانها شد.                       

ادامه مطلب...

پیام تبریک رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران به مناسبت ۱۷ مرداد "روز خبرنگار" .

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران با صدور پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت.

 

بنا بر گزارش روابط عمومی سنم استان ،‌ متن پیام کاوه جعفری خورشیدی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز خبرنگار فرصتی ارزشمند و گرانبها برای پاسداشت مقام شامخ انسان‌های فرهیخته‌ای است که در راه روشنگری و آگاهی بخشیدن به جامعه، جان خود را تقدیم انقلاب کرده‌اند. خبرنگاران به راستی تجسم امانت، صداقت، تعهد، دلسوزی و وظیفه‌شناسی‌اند. کم نیستند خبرنگاران اندیشه ورزی که با طی نمودن این راه خطیر و دشوار و رساندن به موقع، کامل، دقیق و غیر جانبدارانه خبرها هم چون آینه‌ای شفاف واقعیات را آن گونه که هستند در دسترس همگان قرار می دهند و در این راه نقد سازنده را هم چون ابزار پالایش ناصافی ها و رونق و بهبود امور و پیشرفت جامعه، به کار می بندند.

هم اکنون که سراسر جهان را ویروس کوئید ۱۹ فرا گرفته، نقش خبرنگاران بیش از پیش حائز اهمیت گردیده زیرا این قشر زحمتکش با آگاهی کامل به خطرات این بیماری همچنان رسالت خود را در کوتاه ترین زمان انجام، تا آحاد هموطنان در جریان امورات قرار دهند.

اینجانب ضمن گرامیداشت خاطره شهدای اصحاب رسانه به ویژه شهید گرانقدر محمود صارمی، هفده مرداد روز بزرگداشت مقام والای خبرنگار را به تمامی خبرنگاران و اصحاب رسانه، تبریک عرض نموده و از تلاش‌های ارزشمند و اثرگذار همه این عزیزان سپاسگزاری می‌نمایم.

 

من الله التوفیق

کاوه جعفری خورشیدی

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران

ادامه مطلب...

تهیه کاداستر واحد های تولیدی سطح استانها توسط مدیران فنی و مهندسی

 در دوره آموزشی جانمایی و تهیه نقشه های UTM  مطرح شد:

                                                  تهیه کاداستر واحد های تولیدی سطح استانها توسط مدیران فنی و مهندسی

به گزارش روابط عمومی سنم استان، نخستین جلسه دوره آموزشی مدیران فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استانها در بستر سامانه تی وی رویش بصورت برخط برگزار گردید.

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان افزود: این دوره توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز شد.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح در سطح استانها  آمار و اطلاعات دقیق از واحد های موجود و واحدهای متقاضی صدور مجوز در سطح استان را خواهیم داشت.

علیرضا کاظمی اظهار نمود: در این دوره مطالبی در خصوص چگونگی تهیه طرح کاداستر واحد های تولیدی بر اساس دام و طیور، شیلات و آبزیان، گلخانه و قارچ خوراکی و گیاهپزشکی، مهندسی سازی نقشه های UTM، سند خوانی در سطح استان ها توسط مدیران فنی و مهندسی با تدریس نیما اخلاقی همکار سازمان نظام مهندسی البرز و پیشرو در این زمینه عنوان گردید.

ادامه مطلب...

قابل توجه مدیران مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی

در راستای اجرایی نمودن رسالت سازمان مبنی بر گسترش دانش و فن آوری در بخش کشاورزی به اطلاع میرساند موسسه صندوق مشترک استانها (وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران) اقدام به عقد قرارداد با تولیدکنندگان فن آوری، نهاده ها و تجهیزات نموده است و در نظر است از طریق مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به عنوان کانون های اشاعه دانش و فن آوری به جامعه کشاورزی عرضه شود.
بر این اساس در گام نخست دو محصول بذر ذرت شیرین (هیبرید شاداب و هیبرید آوا) و سینی نشاء (PE-45) در سبد کالایی این موسسه قرار گرفته است.
بر همین اساس، مدیران مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی در صورت تمایل به عرضه این کالا ها می توانند با شماره مندرج در کاتالوگ محصولات یاد شده تماس حاصل نمایند.

 

 

 

 

ادامه مطلب...

صدور 250 فقره کارت شناسایی دامداری روستایی غیر صنعتی

به گزارش روابط عمومی سنم استان،  از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه 99 تعداد 250 فقره کارت شناسایی دامداری روستایی غیر صنعتی در سطح استان صادر گردید.

کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع طبیعی گفت: دامدارن غیر صنعتی مستقر در سطح دهستان های استان با مراجعه به مراکز خدمات مستقر در سطح شهرستان ها و یا سایت پنجره واحد جهاد کشاورزی پس از ثبت نام و ارائه مدارک لازم و بازدید کارشناسی مجوز خود را بصورت الکترونیکی دریافت می نمایند.

این مقام مسئول اظهار کرد: از تعداد 250 فقره کارت شناسایی صادر شده، تعداد 142 فقره آن قبلا دارای پروانه از سازمان جهاد کشاورزی بوده و مابقی فاقد پروانه بوده اند. وی ظرفیت کل مجوز های صادره را 12 هزار و 605 راس عنوان نمود.

جعفری خورشیدی خاطر نشان نمود:در شهرستان های ساری، سوادکوه و قائمشهر به ترتیب با صدور 52، 39 و 28 فقره بیشترین کارت شناسایی دامداری روستایی و غیر صنعتی صادر شد.

ادامه مطلب...

فراخوان تولید ماشین ها و ادوات کشاورزی اولویت دار

به آگاهی سازندگان، مخترعان و مبتکران ماشین ها و ادوات کشاورزی می رساند:

در پی انعقاد تفاهم نامه همکاری در زمینه ایجاد دانش فنی نیازهای فناورانه از جمله ماشین ها و تجهیزات کشاورزی فیمابین وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی-فناوری ریاست جمهوری و تشکیل کارگروه های تخصصی؛ نیاز فناورانه اولویت دار در حوزه ماشین های کشاورزی به شرح پیوست می باشد.

 

ادامه مطلب...

درج بیش از ۳۵۰ خبر در چهار ماه نخست سالجاری در سایت سازمان

به گزارش روابط عمومی سنم استان، با توجه به اهمیت اطلاع رسانی اخبار و رویداد، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تمام توان خود را به کار گرفته تا اطلاعات و عملکرد سازمان در پیگیری امورات را در سایت منتشر نماید.

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان  از درج ۳۷۴ خبر از اول فروردین لغایت پایان تیر ماه ۹۹ در سایت سازمان  خبر داد.

علیرضا کاظمی گفت: آمار فوق در سه حوزه خبر تولیدی، باز نشر اخبار و خبر مناسبتی اخذ گردید.

در این بازه زمانی به ترتیب ۱۲۲ خبر تولیدی، ۲۲۷ باز نشر خبر و ۲۵ خبر مناسبتی منتشر شد. 

ادامه مطلب...

تبادل تجربیات استان های مازندران و گلستان، اقدام مهم برای رسیدن به اهداف مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

در نشست مشترک روسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان های مازندران و گلستان مطرح شد:

تبادل تجربیات  استان های مازندران و گلستان، اقدام مهم برای رسیدن به اهداف مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

بنا بر گزارش روابط عمومی سنم استان، رحمت سمیعی رییس سازمان مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان گفت: استفاده از ظرفیت دو استان در راستای اهداف سازمان نظام مهندسی کشاورزی از جمله برون سپاری تصدی های قابل واگذاری از سوی ارگان های دولتی، کشاورزی قراردادی، ایجاد مراکز در دهستان ها و اشتغال اعضای سازمان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
این مقام مسئول افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان گلستان با عقد تفاهم نامه های مختلف با سازمان ها و ادارات ذیربط توانسته است اقدامات مهم را از جمله نظارت بر کارخانجات خوراک دام و طیور، امور اراضی، خرید محصولات کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی را انجام داده  که باعث اشتغال اعضای سازمان در شهرستان های استان گردید.
کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اظهار کرد: ایجاد مراکز توان افزایی و مهارت آموزی یکی از اقدامات اساسی سازمان در سالجاری بوده که توانستیم با ایجاد این مراکز رتبه دوم در سطح کشور را کسب نماییم و هم اکنون پس از ایجاد در حال برنامه ریزی برای معرفی اعضای دانش آموخته عضو سازمان برای کسب مهارت های لازم در زمیه های مختلف هستیم.
در ادامه مقرر گردید این نشست ها با زمانبندی مشخص برای پیگیری اهداف مشترک بصورت ماهانه صورت پذیرد.
شایان ذکر است: در این نشست محمد حسین کاظمی معاون آموزشی و فنی، رقیه مهدیان، شهناز چوگان مدیران اداری مالی استان های مازندران و گلستان و علیرضا کاظمی مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی حضور داشتند.

ادامه مطلب...

در هر دهستان یک مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی

سازمان نظام مهندسی کشاورزی توانسته است در ارائه خدمات فنی به بخش‌های مختلف کشاورزی نقش‌ مطلوبی ایفا کند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی ایران گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی از طریق مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی، دانش و فناوری مورد نیاز را در اختیار کشاورزان قرار می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، به نقل از دهقان نیوز، شاهرخ رمضان‌نژاد گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با تشکیل و راه‌اندازی تعداد ۷۵۰ مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی و بکارگیری حدود سه هزار نفر به عنوان کارشناس در مراکز یاد شده، توانسته است در ارائه خدمات فنی و دانش نوین به بخش‌های مختلف کشاورزی نقش‌های مطلوبی را ایفا کند و درصدد آن است تا تعداد این مرکز را به ۲۵۰۰ مرکز (هر دهستان یک مرکز) افزایش دهد.

وی افزود: در راستای ارائه خدمات فنی برای تولیدکنندگان در بخش کشاورزی با بهره‌‌مندی از توانمندی‌های بخش غیردولتی مراکزی نیز تحت عنوان مرکز خدمات مدیریت صادرات، مرکز انتقال تکنولوژی‌های نوین و مرکز اصلاح نژاد دام با مجوز سازمان نظام مهندسی کشاورزی تشکیل و راه‌اندازی شده است.

ادامه مطلب...

هشتمین کنگره ملی علوم ترویج و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط‌زیست پایدار

هشتمین کنگره ملی علوم ترویج و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط‌زیست پایدار

برای کسب اطلاعات بیشتر فایل پیوست را مطالعه نمایید

ادامه مطلب...

استان مازندران موفق به کسب رتبه دوم تراکنش مالی سامانه سانکا در سطح کشور شد

به گزارش روابط عمومی سنم استان، در راستای توزیع عادلانه کار،، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات، شفاف سازی در پرداخت و نظارت دقیق بر اجرای تعرفه های خدمات فنی و مهندس ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، شورای پنجم سازمان نظام مهندسی کشاورزی نسبت به طراحی و استقرار سامانه سانکا اقدام نموده تا اعضای دارای صلاحیت رتبه و پروانه اشتغال درخواست های ذی نفعان سازمان را در بستر این سامانه انجام دهند.

کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران گفت: بر همین اساس سازمان مرکزی در پایان هر هفته گزارش هفتگی کاملی را از روند تعداد درخواست های ثبت شده، اعضای بهره مند از ارجاع کار، تراکنش مالی، عضویت و رتبه بندی منتشر می نماید.

رییس شورای سازمان نظام مهندسی استان اظهار کرد: با عنایت به ارائه گزارش مذکور استان مازندران در دو هفته متوالی(21 تیر لغایت 3 مرداد ماه) موفق به کسب رتبه دوم تراکنش مالی در سطح کشور در بین 31 استان شده است.

وی افزود: استان تهران در این دوهفته موفق به کسب رتبه نخست و استانهای اصفهان و آذربایجان غربی رتبه های سوم و چهارم را کسب نمودند.


ادامه مطلب...

ثبت بیش از 1000تراکنش موفق درسامانه سانکا

به گزارش روابط عمومی سنم استان، در تیرماه سالجاری تعداد یک هزار و 116 تراکنش موفق در سامانه سانکا توسط بهره برداران و اعضای سازمان ثبت گردید.

علیرضا کاظمی راهبر سامانه های الکترونیکی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران اظهار داشت: از این تعداد تراکنش به تفکیک، ۸۱۰ فقره آن به حوزه ارجاع کار و تعداد ۳۰۶ فقره مربوط به حوزه های (عضویت، رتبه بندی و پروانه اشتغال) می باشد.

وی گفت: تعداد درخواست های ثبت شده در تیرماه سالجاری سامانه ارجاع کار ۹۱۱ فقره بوده که از این تعداد ۳۴۸فقره توسط اعضای سازمان انجام و خاتمه یافته گردید.

این مقام مسئول خاطر نشان نمود: با عنایت به گزارش اخذ شده از سامانه مذکور، در حوزه های عضویت، رتبه بندی و ارجاع کار شهرستان ساری دارای بیشترین تراکنش موفق مالی بوده است.

ادامه مطلب...

سازمان نظام مهندسی کشاورزی اجرای برنامه ها و سیاست های خود را با اتکای به ظرفیت های مردمی پیگیری می نماید

رییس سازمان مرکزی در دیدار با عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شواری اسلامی: سازمان نظام مهندسی کشاورزی اجرای برنامه ها و سیاست های خود را با اتکای به ظرفیت های مردمی پیگیری می نماید رییس سازمان مرکزی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی با الهام از بیانیه گام دوم انقلاب، اجرای برنامه ها و سیاست های خود را با اتکای به ظرفیت های مردمی پیگیری می نماید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در دیدار با عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شواری اسلامی، با اشاره به سیاست های سازمان نظام مهندسی در دوره پنجم، گفت: توسعه برنامه های مهارت آموزی، توسعه مناسبات جدید کشاورزی از قبیل؛ سهم بری دانش از تولید، اشتغال دانش مرد محوری، کشاورزی قراردادی و همچنین ظرفیت سازی و نهادسازی برای تسریع جریان ورود دانش به محیط های کشاورزی از جمله سیاست های مهم این سازمان است که در دوره پنجم با اتکاری به ظرفیت های عظیم مردمی تدوین شده است. وی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی در این دوره به دنبال تعدیل وضعیت استقرار فعالیت های کشاورزی و اعضای سازمان می باشد و به همین منظور با هدف نهادسازی مورد نیاز، برنامه توسعه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی در دهستان های کشور را با شعار هر دهستان یک مرکز در دستور کار خود قرار داده است. رییس سازمان مرکزی در این دیدار با اشاره مشکلات مهم بخش کشاورزی؛ کند بودن جریان ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی، سرعت پایین توسعه و گسترش دانش و تکنولوژی های نوین در بخش و جاماندگی نظام بازار از نظام تولید را سه مشکل عمده بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: سازمان نظام مهندسی برای مرتفع کردن مشکلات یاد شده برنامه های مورد نظر خود را تدوین و آماده سازی کرده است که حمایت و پشتیبانی های کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شواری اسلامی موجب تسریع اجرای برنامه های مورد نظر خواهد بود. ادامه مطلب...

کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از سیاست ها و برنامه های سازمان نظام مهندسی حمایت می کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شواری اسلامی با حضور در سازمان مرکزی مطرح کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از سیاست ها و برنامه های سازمان نظام مهندسی حمایت می کند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از سیاست ها و برنامه های سازمان نظام مهندسی برای ارتقای جایگاه بخش کشاورزی و مهندسین کشاورزی حمایت می کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، دکتر محمد رشیدی، نماینده مردم شریف کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با حضور در سازمان مرکزی ، با اشاره به مشکلات و ظرفیت های بخش کشاورزی گفت: بایستی با بهره گیری از توان دانشی و فنی سازمان نظام مهندسی و استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی، ضمن مرتفع کردن مشکلات، از ظرفیت های بخش کشاورزی بهره گیری لازم را انجام داد. وی اظهار داشت: سیاست مجلس یازدهم ارتقای سطح معیشت مردم و مردمی کردن اقتصاد کشور می باشد که خوشبختانه در بخش کشاورزی، سیاست های سازمان نظام مهندسی کشاورزی هم در همین راستا می باشد که بایستی با تقویت ارتباط و تعاملات سازنده متقابل، این سیاست ها به مورد اجرا گذاشته شود. دکتر رشیدی اظهار داشت: نهادسازی های انجام شده و ایجاد شبکه غیردولتی توسط سازمان نظام مهندسی برای انتقال و اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی در محیط های تولید اقدامی مفید و اثرگذاری برای تسریع جریان دانش در محیط های کشاورزی بوده و مورد حمایت کمیسیون کشاورزی نیز می باشد. وی تصریح کرد: مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به عنوان کانون های اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی که توسط سازمان نظام مهندسی با اتکای به ظرفیت های مردمی در محیط های تولیدی راه اندازی می شوند بایستی در سطح دهستان ها توسعه پیدا کند و در این مسیر کمیسیون کشاورزی آمادگی هر گونه حمایت و پشتیبانی از این موضوع را دارد. این نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تأیید و تأکید بر برنامه های مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی، گفت: برای توسعه برنامه های مهارت آموزی اعضای سازمان، بایستی واحدهای مهارت آموزی مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند تا زمینه توسعه بیشتر برنامه های مهارت آموزی کارشناسان بخش فراهم گردد. وی در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع مدیریت منابع آب کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: نظام مدیریت منابع آب کشور نیازمند اصلاح و بازنگری است و مصرف کنندگان آب باید به میزان مصرف در مدیریت منابع آب کشور سهم و نقش داشته باشند و اگر یک بخش و یا جامعه ای سهم بیشتری در مصرف آب کشور دارد، باید به همان اندازه در مدیریت آن نیز سهیم باشد. وی افزود: برای رسیدن به حکمرانی خوب و مشارکت همه ذینفعان و مصرف‌کنندگان، لازم است این نظام بازنگری و کارآمد شود. ادامه مطلب...

اجراي تكليف مقرر در تبصره (۳) ماده (۸۳) آیین‌نامه اجرایی قانون تاسيس سازمان نظام مهندسی

اجراي تكليف مقرر در تبصره (۳) ماده (۸۳) آیین‌نامه اجرایی قانون تاسيس سازمان نظام مهندسی رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به وزير امور اقتصادي و دارايي، اجراي تكليف مقرر در تبصره (۳) ماده (۸۳) آیین‌نامه اجرایی قانون تاسيس سازمان نظام مهندسی توسط ذیحسابان دستگاه های اجرایی را خواستار شد. شایان ذکر است، مطابق تبصره (۳) ماده (۸۳) آیین‌نامه اجرایی قانون تاسيس؛ به منظور تحقق درآمد موضوع بند (۶) ماده (۳۸) قانون، مسئولین و ذیحسابان دستگاههای اجرایی موظفند موضوع کسر درصدی از حق الزحمه دریافتی موضوع این بند مطابق مصوبه شورای مرکزی را در متن قراردادهای منعقده با اعضا درج و یک نسخه از قرارداد را برای سازمان ارسال و نسبت به کسر و واریز درصد یاد شده به حساب سازمان اقدام نمایند." و مسئولیت تعیین میزان کسورتکلیفی بر عهده شورای مرکزی سازمان می باشد. ادامه مطلب...

استفاده از توان فنی و مهندسی برای انجام وظایف امور اراضی

بنا بر گزارش روابط عمومی سنم استان، جلسه مشترک با حضور رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و‌منابع طبیعی و مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان پیر‌و تفاهم نامه منعقده فی مابین سازمان مرکزی و امور اراضی کشور برگزار گردید.

بهرام درخشان محلی مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: تسریع در واگذاری امورات غیر حاکمیتی طبق تفاهم نامه از الویت های اساسی این مدیریت به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می باشد.

این مقام مسئول افزود: تشکیل پرونده امور اراضی اعم از ثبت درخواست، بازدید و تهیه گزارش فنی و اجرایی، تهیه فایل مورد نظر در شهرستان های استان
توسط اعضای سازمان انجام گیرد.

وی خاطر نشان کرد: اعضا باید پس از شرکت در دوره آموزشی تخصصی و آزمون و مشغول به فعالیت گردند.
در ادامه کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اظهار کرد؛ تمام امورات مربوط به ذی نفعان سازمان، بازید کارشناسی و تشکیل پرونده در سامانه سانکا صورت گرفته تا هم عدالت در ارجاع کار، شفافیت در پرداخت ها و رهگیری و گزارش گیری انجام گردد.
شایان ذکر است؛ در این جلسه کارشناسان امور اراضی و معاونین و مدیران سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان حضور داشتند.

ادامه مطلب...

ثبت ۱۴۲۲ فقره کار خاتمه یافته در سامانه ارجاع کار

راهبر سامانه های الکترونیکی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران از رشد ۹ برابری درخواست های خاتمه یافته سه ماهه نخست سال ۹۹ ارجاع کار در مقایسه با سال قبل خبر داد.

بنا بر گزارش روابط عمومی سنم استان، علیرضا کاظمی راهبر سامانه های الکترونیکی سازمان گفت؛ با عنایت به استخراج گزارش از سامانه سانکا در سه ماهه  اول سال ۹۸ تعداد کارهای خاتمه یافته شده ذی نفعان سازمان توسط اعضای بهره مند از ارجاع کار تعداد ۱۵۸ فقره می باشد.

این مقام مسئول افزود؛ در سالجاری در همان بازه زمانی تعداد کارهای خاتمه یافته به ۱۴۲۲ فقره افزایش یافته که رشد ۹ برابری را در مقایسه با سال قبل داشته است.

راهبر سامانه های الکترونیکی سازمان اظهار نمود: بیشترین کار خاتمه یافته به ترتیب مربوط به حوزه بازدید کارشناسی، تهیه طرح های توجیهی و نظارت بر ساخت می باشد.

وی خاطر نشان کرد: در سالجاری شهرستان های ساری، قائمشهر، بابل و در سال ۹۸، ساری، جویبار و بهشهر به ترتیب حائز رتبه اول تا سوم شدند.

ادامه مطلب...

در دیدار رئیس سازمان نظام _مهندسی کشاورزی مازندران با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران مطرح شد:

بنا برگزارش روابط عمومی سنم استان، در دیدار رییس سازمان نظام مهندسی کشاروزی و منابع طبیعی با سرپرست دانشگاه آزاد استان بر استفاده از ظرفیت طرفین برای افزایش تولیدات فنی و مهندسی در بخش کشاورزی تاکید شد

رییس شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان عقد تفاهم نامه بین دانشگاه آزاداسلامی استان و سازمان نظام مهندسی در راستای ارتقای بخش کشاورزی مثمر ثمر دانست و گفت : حفظ و احصا محیط زیست را با استفاده از پایان نامه های کاربردی دانش آموختگان و اجرای آن در سطح استان، یکی از الویت های این تفاهم می باشد.  

حسین کرمانیان رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گفت: استان مازندران به عنوان یکی از قطب های کشاورزی ایران در تولید محصولات استراتژیک و تامین امنیت غذایی آحاد مردم جامعه با استفاده از ظرفیت علمی، پژوهشی دانشگاه و  فارغ التحصیلان عضو سازمان قطعا می توانیم کشاورزی بر پایه دانش و تولید فنی را در سطح استان ترویج دهیم.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان، آمادگی کامل خود را برای به تعادل بخش نمودن دانش آموختگان رشته و گرایش های مختلف کشاورزی بر اساس نیاز سنجی اشتغال در سطح استان اعلام می نماید.
شایان ذکر است در این دیدار سید مصطفی میرتبار، احمد زیار لاریمی از اعضای شورای پنجم و پرسا تعالی معاون برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی سازمان حضور داشتند.

ادامه مطلب...

فصلنامه شماره 67 (بهار 99) منتشر شد

فصلنامه نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی شماره 67 (بهار 99) منتشر شد

در بخشی از سرمقاله این شماره با عنوان برنامه جهش تولید  سازمان نظام مهندسی با اتکای به ظرفیت های مردمی در جهت بهره گیری از ظرفیت های بخش آمده است:

برای تدوین برنامه در جهت تحقق جهش تولید، بایستی در قدم اول ظرفیت های موجود را شناسایی و از عوامل و ظرفیت‌های موجود در کشور به سمت و سوی جهش و تقویت تولید در کشور جهت‌دهی شود، چرا که اقتضای داشتن این ظرفیت‌ها، بهره‌برداری بهینه از آن‌ها در جهت تولید می‌باشد. دانش و فناوری، منابع انسانی و سرمایه، از جمله عوامل کلیدی و منابع مهم تولید در اقتصاد کشور محسوب می‌شوند. به عبارتی، اگر کشوری می‌خواهد در حوزه تولید موقعیت خود را ارتقاء دهد، باید در گام نخست به میزان کافی از این منابع برخوردار باشد.

ادامه مطلب...

کسب رتبه نخست استان مازندران در مبلغ تراکنش موفق سامانه ارجاع کار در سطح کشور

بنا برگزارش مسئول روابط عمومی سنم استان، بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، استان مازندران در هفته سوم تیرماه(۱۴لغایت ۲۰) سامانه ارجاع کار از لحاظ مبلغ تراکنش موفق کسب رتبه نخست در بین ۳۱ استان کشور شد.
علیرضا کاظمی افزود: در این بازه  تعداد ۱۸۷ تراکنش موفق توسط ذینفعان استان در سامانه مذکور ثبت شده که نسبت به هفته گذشته رشد پانزده درصدی در تعداد تراکنش و چهل و یک درصدی در مبلغ را داشته است.
وی خاطر نشان کرد: استان های تهران، آذربایجان غربی، کردستان و اصفهان رتبه های بعدی را کسب نمودند.

ادامه مطلب...

سازمان نظام مهندسی از طریق مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی دانش و فناوری مورد نیاز را در اختیار کشاورزان قرار می دهد

رییس سازمان مرکزی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با تشکیل و راه‌اندازی تعداد ۷۵۰ مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی و بکارگیری حدود سه هزار نفر به عنوان کارشناس در مراکز یاد شده، توانسته است در ارائه خدمات فنی و دانش نوین به بخش‌های مختلف کشاورزی نقش‌های مطلوبی را ایفا کند و درصدد آن است تا تعداد این مرکز را به 2500 مرکز (هر دهستان یک مرکز) افزایش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنم به نقل از روابط عمومی شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، شاهرخ رمضان‌نژاد در دیدار با مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات فنی برای تولید کنندگان در بخش کشاورزی با بهره‌‌مندی از توانمندی‌های بخش غیردولتی مراکزی نیز تحت عنوان مرکز خدمات مدیریت صادرات، مرکز انتقال تکنولوژی‌های نوین و مرکز اصلاح نژاد دام با مجوز سازمان نظام مهندسی کشاورزی تشکیل و راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی نیز در این دیدار گفت: استفاده از توانمندی‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می‌تواند تسهیلگری لازم را در عملیاتی کردن توسعه بخش کشاورزی بر مبنای دانش نوین داشته باشد.

جانعلی بهزادنسب اظهار داشت: توانمندی‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان سرمایه بزرگی است که باید در راستای توسعه پایدار کشاورزی و استقرار زنجیره‌های ارزش و کشاورزی قراردادی به کار گرفته شود.

وی با تاکید بر داشتن تفکر راهبردی و ایجاد و تقویت نگرش نظام‌مند و منطقی بین عناصر و ظرفیت‌های موجود در رسیدن به توسعه پایدار در بخش کشاورزی افزود: ارائه خدمات مطلوب و دانش‌بنیان به تولید کنندگان بخش کشاورزی از طریق هم‌افزایی و همکاری سازمان‌های مرتبط از برنامه‌های اصلی شرکت مادر تخصصی است و این مهم با تدوین الگوهای موثر و با متنوع کردن شیوه‌های تجهیز، تامین و تخصیص بهینه منابع در راستای استقرار زنجیره ارزش و اجرای کشاورزی قراردادی، امکان‌پذیر است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اظهار داشت: پشتیبانی از توسعه و تقویت زنجیره‌های ارزش، رسوخ دانش فنی، کمک به اجرای کشاورزی قراردادی و اتخاذ تمهیدات ممکن برای کاهش ریسک و خطرپذیری در بخش کشاورزی از سیاست‌های اصلی و راهبردی شرکت مادر تخصصی از طریق صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی است که در این مسیر استفاده از توانمندی‌های سازمان‌های مرتبط از جمله سازمان نظام مهندسی کشاورزی ضروری است.

ادامه مطلب...

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین سازمان نظام مهندسی و انجمن کشت فراسرزمینی

در راستای اجرای برنامه راهبردی سازمان نظام مهندسی مبنی بر جلب مشارکت حداکثری انجمن های صنفی و حرفه ای غیردولتی به منظور ایجاد و توسعه زمینه‌های همکاری و بهره گیری از ظرفیت های قانونی تعیین شده در آیین نامه کشت فراسرزمینی، تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان نظام‌ مهندسی و انجمن کشت فراسرزمینی امضا و مبادله شد.

تبادل اطلاعات فنی و تخصصی، تربیت نیروی انسانی ماهر به عنوان رایزن کشاورزی در کشورهای هدف، همکاری در توسعه کشت فراسرزمینی و صدور خدمات فنی و تخصصی استفاده از ظرفیت‌های اعضای سازمان در اجرای پروژه های مورد نظر و ظرفیت سنجی و تهیه بانک های اطلاعاتی تخصصی از مهمترین محورهای همکاری این تفاهمنامه می باشد.

ادامه مطلب...

استفاده از بستر فضای مجازی برای توسعه رسالت دانش گستری در عرصه کشاورزی


در جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان، راهکارهای استفاده حداکثری از فضای مجازی برای عرضه دانش و تکنولوژی های نو مورد بررسی قرار گرفت.

بنابر گزارش روابط عمومی سنم استان، کاوه جعفری خورشیدی در جمع معاونین و مدیران سازمان فضای مجازی و استفاده از این بستر را یکی از مهترین راهکار برای توانمند سازی و عرضه دانش در محیط کشاورزی عنوان کرد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان بیان نمود: با برگزاری دوره های آموزشی بصورت آنلاین، آفلاین، پرسش و پاسخ در بستر سامانه تی وی رویش می توانیم رسالت اصلی سازمان که ایجاد دانش گستری، انتقال تکنولوژی های نو را در بخش کشاورزی را در کوتاه ترین زمان ممکن به اعضا و بهره برداران ارائه نماییم.  

وی افزود: استفاده از بستر خدمات الکترونیک باعث کاهش هزینه تولید، کاهش ضریب تبدیل و افزایش بهره وری می گردد.

رییس شورای نظام مهندسی خاطر نشان کرد: اعضای بهره مند از ارجاع کار سازمان هم باید در دوره های بازآموزی و توانمند سازی که در هر فصل سال بطور تخصصی برگزار می گردد، شرکت نمایند.

شایان ذکر است در این جلسه معاونین و مدیران سازمان نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.

ادامه مطلب...

انسجام بخشی به فعالیت های حرفه ای اعضاء یکی از اولویت های مهم سازمان نظام مهندسی می باشد

رییس سازمان مرکزی گفت: انسجام بخشی به فعالیت های حرفه ای اعضاء برای انجام وظایف قانونی، یکی از اولویت های مهم سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابه طبیعی می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در گردهمایی ویدئوکنفرانسی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها، با اشاره به سیاست های جدید سازمان در دوره پنجم گفت: تمامی مهندسان کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست برای انجام فعالیت های مهندسی در رشته های خود ملزم به داشتن پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی برای ارایه خدمات به بخش های دولتی و خصوصی می باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تأکید بر گسترش آموزش های مجازی توسط سازمان اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با همکاری و مشارکت شرکت دانش بنیان رهپویان خرد ایرانیان، زیرساخت لازم در جهان مجازی را با نام تلویزیون رویش در راستای اجرای رسالت دانش گستری در محیط های کشاورزی ایجاد کرده است و انتظار می رود با بهره گیری حداکثری از قابلیت ها و ظرفیت های سامانه یاد شده، ضمن ارتقای ضریب نفوذ دانش، موجبات تسریع اشاعه و انتقال دانش در محیط های کشاورزی فراهم شود.

رییس سازمان مرکزی گفت: سازمان در این دوره از فعالیت سیاست های حمایتی برای همراهی اعضای سازمان به عنوان سرمایه های اجتماعی اتخاذ کرده است که تصویب تمدید رایگان پروانه اشتغال و کارشناسی رسمی برای اعضای فاقد ارجاع کار، تخفیف ۵۰ درصدی تمدید عضویت اعضای قدیمی و اعمال یک سوم تعرفه عضویت برای تمدید عضویت در شورای مرکزی مؤید تاکید سازمان بر این سیاست های است.

شایان ذکر است در گردهمایی ویدئوکنفرانسی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها که با موضوع پیگیری اجرای تبصره ۳ ماده (۸۳) آیین نامه اجرایی قانون تاسیس و درصد مصوب شورای مرکزی در خصوص حق النظاره سال ٩٩ برگزار شد، رؤسای سازمان ها نظرات و دیدگاه های خود را مطرح و مورد بررسی قرار دادند.

ادامه مطلب...

تماس با سازمان

نشانی : ساری - کمربندی غربی - جنب رستوران اکبر جوجه - کوچه ولیعصر -سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران
کدپستی :  83866-48156
تلفن تماس :  5-01133609141
شماره فکس : 01133609144

آمار بازدید

نقشه

گالری تصاویر

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.