wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Mazandaran

"سال جهش تولید با مشارکت مردم"

 نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در  سومین جلسه شورای استانی در محل سازمان نظام مهندسی استان مازندران:

نهادینه نمودن دانش در بخش کشاورزی افزایش بهره وری و توسعه کشت محصولات را به دنبال داردبه گزارش روابط عمومی سنم استان، منصور علی زارعی نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: نهادینه نمودن دانش در بخش کشاورزی با استفاده از ظرفیت بالقوه اعضای سازمان افزایش بهره وری و توسعه کشت محصولات را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: علم، دانش فنی و مهندسی پیشران پیشبرد اهداف بخش کشاورزی بوده که ایجاد شرکت های دانش بنیان و تحقیق در این بخش بسیار ضروری بوده که شرکت های فوق می توانند با تحقیق و معرفی ارقام مقاوم و بهره وری بالا گام ارزشمندی را در توسعه کشاورزی بردارند.

زارعی اظهار کرد: کشاورزی با اصول و مراحل علمی بایستی جایگزین کشاورزی سنتی شده که این با استفاده از ظرفیت اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی در دهستان ها محقق، که باعث افزایش تولید در سطح زیر کشت می شود.

 نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اظهار نمود؛ دولت و مجلس مخالف تغییر کاربری اراضی کشاورزی بوده و بایستی روش های نوین تولید را در کشاورزی توسعه دهیم.

 وی در خصوص جمع آوری آب های سطحی، آبخیزداری و محیط زیست هم مواردی را عنوان و اذعان داشت؛ مدیریت این منابع در راستای تولید ارزشمند بوده که در سال های اخیر شاهد اقدامات خوبی در این حوزه ها با بکار گیری دانش فنی و مهندسی در سطح استان بوده ایم.

شایان ذکر است؛ در ابتدای جلسه حجت الله علی محمدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی گزارشی از عملکرد، اهداف و برنامه های اساسی سازمان در ارائه خدمات فنی و مهندسی در بخش کشاورزی عنوان و اظهار کرد؛ سازمان نظام مهندسی با استفاده از ظرفیت بالقوه خود با ایجاد بستر خدمات الکترونیکی و استفاده از پنجره بومی استانداری گام مهمی را در کاهش زمانبری و تسهیل در صدور مجوز و ورود سرمایه مردمی به بخش کشاورزی در سطح استان انجام داده است.

تماس با سازمان

نشانی : ساری - کمربندی غربی - جنب رستوران اکبر جوجه - کوچه ولیعصر -سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران
کدپستی :  83866-48156
تلفن تماس :  5-01133609141
شماره فکس : 01133609144

گالری تصاویر

نقشه

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.