wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Mazandaran

"سال جهش تولید با مشارکت مردم"

 

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران طی پیامی فرا رسیدن بیست و سومین سالروز تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را تبریک گفت:


به گزارش روابط عمومی سَنَم استان، متن پیام بدین این شرح می باشد:

سوم تیرماه مصادف است؛ با بیست وسومین سالروز تاسیس سازمانی که قانون تأسیس آن در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ سوم تیرماه سال ۱۳۸۰ در مجلس شورای اسلامی با ماهیت مردمی و تخصصی در امور کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست اجازه تاسیس یافت. این نهاد مسؤولیت سازماندهی دانش آموختگان بخش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست را برای نقش آفرینی مؤثر و حرفه ای در زیست بوم کشاورزی با هدف نظام مندی فعالیت های کشاورزی مبتنی بر دانش، اصول و موازین علمی و مهندسی عهده دار است. مهمترین اهداف و وظایف تعیین شده در قانون تأسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی(مصوب مجلس شورای اسلامی - ۱۳۸۰ ) و آیین نامه اجرایی آن (مصوب هیأت وزیران) را می توان به نظام مند کردن فعالیتهای کشاورزی در راستای توسعه پایدار، دانش گستری مستمر، گسترش فناوریهای نوین و افزایش نفوذ ضریب دانش در محیط کشاورزی، ارتقای توانمندیهای حرفه ای و مهارتی دانش آموختگان بخش کشاورزی و ... اشاره نمود. از این رو سازمان نظام مهندسی در دهه سوم دوران فعالیت خود سیاست های؛ ایجاد مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی در سطح دهستان ها،طرح سهم بری دانش از تولید (سدات)، ایجاد مراکز مهارت آموزی و توان افزایی در راستای اتخاذ سیاست های آموزشی جدید (ادبیات محور به مهارت محور و عملیات محور، دستمزد محور به دانش مزد محور) اعضا که واحدهای تولیدی، خدماتی و دانش بنیان پیشرو و بهره ور بخش خصوصی به عنوان مراکز تخصصی مهارت آموزی و توان افزایی انتخاب شده اند، ارتقای خدمات به ذی نفعان سازمان با توسعه زیر ساخت خدمات الکترونیک (اخذ شناسه فنی محصول QRکد، ثبت گزارشات مسئولین فنی واحد های تولیدی و .... را محقق نموده است. آنچه که امروز می توان به عنوان نیاز اساسی بخش کشاورزی کشور دانست، اهمیت حکمرانی دانش در "ارتقاء بهره وری بخش کشاورزی" است، چرا که دوران توسعه کمی در این بخش به سر رسیده است و نیازمند برنامه هایی برای افزایش راندمان تولید، در راستای منویات مقام معظم رهبری در جهت تحقق شعار سال با محوریت جهش تولید با مشارکت مردم هستیم. بی شک ارتقای بهره وری در این بخش نیازمند توسعه سطح خدمات فنی و مهندسی کشاورزی است تا بتوان در گذر از کشاورزی سنتی به کشاورزی هوشمند و دقیق به توسعه پایدار در این بخش دست یافت. نیروی انسانی باتجربه، متخصص و کارآمد به عنوان یک شاخص مهم درارتقای بهره وری، نقطه عطفی در توسعه خدمات تخصصی در بخش کشاورزی است که توجه ویژه دولتمردان را به این امر معطوف می دارم. اینجانب ضمن گرامیداشت دهه امامت و ولایت، این روزبزرگ را خدمت یکایک مهندسین کشاورزی عضو سازمان، اعضای محترم شورای استان و همکاران پرتلاش و سخت کوش در سازمان تبریک و تهنیت عرض نموده و برای همه بزرگواران از درگاه ایزد منان سلامتی و توفیقات روز افزون را مسئلت می نمایم.


احمد زیار لاریمی
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران

تماس با سازمان

نشانی : ساری - کمربندی غربی - جنب رستوران اکبر جوجه - کوچه ولیعصر -سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران
کدپستی :  83866-48156
تلفن تماس :  5-01133609141
شماره فکس : 01133609144

گالری تصاویر

نقشه

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.