wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Mazandaran

"سال جهش تولید"

کارشناس رتبه بندی و پروانه اشتغال سازمان از صدور ۷۲ مورد گواهی رتبه بندی و ۹۹ فقره پروانه اشتغال طی ۷ جلسه کمیته از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه در سامانه سانکا خبر داد:

به گزارش روابط عمومی سنم استان، محدثه مهدوی کارشناس آموزش سازمان گفت: بر اساس دستورالعمل رتبه بندی و عوامل امتیاز آور، اعضای سازمان پس از ثبت درخواست و ارسال مدارک برای اخذ گواهی رتبه بندی در سامانه سانکا پس از بررسی و تایید در کمیته استانی گواهی رتبه بندی برایشان صادر می گردد.

کارشناس آموزش سازمان بیان نمود: پس از اخذ گواهی رتبه، اعضا در پروفایل عضویت خود درخواست صدور پروانه اشتغال را ثبت نموده و پس از بررسی در کمیته مربوطه، پروانه اشتغال صادر می گردد و در کارتابل عضویت قابل رویت و چاپ می باشد. وی با ابراز این‌که پروانه اشتغال سازمان از مهمترین مدارک در مناقصات دستگاه اجرایی است، با پیگری صورت گرفته از سوی سازمان مرکزی و استان این امر مهم به ارگان های ذیربط استان طی نامه ای ابلاغ گردید.

مهدوی افزود: از ۷۲ مورد گواهی رتبه بندی صادره، به ترتیب شهرستانهای آمل، بابل و ساری دارای بیشترین تعداد بوده، همچنین از ۹۹ مورد صدور پروانه اشتغال شهرستانهای ساری، قائمشهر و آمل حائز رتبه اول تا سوم شدند.

این مسئول یادآور شد: تعداد ۹۰ مورد پروانه اشتغال اعضای سازمان در این بازه زمانی تمدید گردید.

 

در دومین جلسه مشترک با اتحادیه صنعت دامپروری استان مطرح شد:

استفاده از ظرفیت سازمان نظام مهندسی در برند سازی نژاد های اصیل دام سبک استان 

به گزارش روابط عمومی سنم استان، الهیار ولی زاده رییس اتحادیه صنعت دامپروری استان: با تاکید بر این موضوع که با استفاده ظرفیت، توان اجرایی، فارغ التحصیلان عضو و پشتوانه های قانونی سازمان نظام مهندسی بطور یقین می توان نژاد های اصیل استان را برند سازی کرد.
ولی زاده اظهار نمود: نژاد اصیل مازندران یکی از بهترین نژاد ها برای تولید شیر و گوشت ارگانیک بوده و با شرایط منطقه ای سازگار و عملکرد خوبی را هم دارا می باشد.

علیرضا عطائی نژاد معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: این سازمان هم تمام توان خود را برای افزایش این نژاد در بین تولید کننده و بازار مصرف همگام با سازمان نظام مهندسی کشاورزی به کار خواهد گرفت.

کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان، با تاکید بر این موضوع که نژاد اصیل مازندران، در دام سبک یک نژاد با تولید گوشت باکیفیت است گفت: ارگان‌های که در تحقق این امر نقش اساسی دارند باید بطور جدی وارد این مقوله شده تا در کوتاه ترین زمان ممکن مجوز این برند توسط ادارات ذیربط صادر گردد.
گفتنی است:در این جلسه نائب رییس شورای استان، معاون، مدیران ستاد سازمان و مدیرعاملین اتحادیه های شهرستان بابل و سوادکوه حضور داشتند.

سازمان نظام مهندسی دارای پشتوانه های لازم و ضروری برای ارتباط دانشگاه و تولید کنندگان بخش کشاورزی می باشد

در نشست مشترک روسای دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، به ظرفیت سازمان نظام مهندسی کشاورزی در ایجاد ارتباط دانشگاه و تولید کنندگان بخش کشاورزی تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی سنم استان، اسداله تیموری یانسری رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: سازمان نظام مهندسی دارای ظرفیت های بالقوه ای است که می توانند با ارتباطات موثر با تولیدکننده گان بخش دانش روز را در اختیار ذی نفعان این بخش قرار دهد.
این مقام مسئول بیان کرد: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، تمام امکانات خود را از جمله اساتید، آزمایشگاه ها و ... را در اختیار سازمان نظام مهندسی قرار داده، تا سازمان نظام مهندسی بتواند در مهارت آموزی فارغ التحصیلان و بهره برداران استفاده نماید.
در ادامه دکتر نادعلی بابائیان نماینده وزارت علوم در شورای نظام مهندسی کشاورزی استان بیان نمود: سازمان نظام مهندسی باید آن قدر منسجم و قوی عمل نموده و با به کار گیری تمام امکانات دانشگاهی و پژوهشی اطلاعات به روز در حوزه کشاورزی را در اختیار بهره برداران قرار دهد.
کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، تعاملات همه جانبه با دانشگاه را یکی از راه های مهم در تحقق جهش تولید، بخش کشاورزی و و منابع طبیعی عنوان کرد، وی افزود: سازمان نظام مهندسی با دارا بودن دو مقوله دانش و سرمایه با ایجاد کشاورزی قراردادی، سهم بری دانش از تولید و ایجاد مراکز مهارت آموزی برای دانش آموختگان با برنامه ریزی مدون  به دنبال ایجاد کشاورزی هوشمند با استفاده ار تکنولوژی های به روز در سطح استان است.
در ادامه نشست: تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران به امضاء رسید.
شایان ذکر است در این نشست مدیران گروه های دانشگاه و اعضای شورای استان هم حضور داشتند.

در سفر یک روزه رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان به شهرستان بابل تفاهم نامه همکاری با بزرگترین مجتمع تولید و فرآوری قارچ خوراکی با سازمان نظام مهندسی منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، کاوه جعفری خورشیدی در سفر یک روزه به شهرستان بابل ضمن دیدار با مدیر و معاونین جهاد کشاورزی، اعضای شعبه در خصوص اهداف سازمان در سال جهش تولید مطالبی را عنوان نمود، و ایجاد مراکز مهارت آموزی و توان افزایی را یکی از  راههای ورود دانش به عرصه تولیدات کشاورزی بیان کرد، و اظهار نمود؛استان مازندران با ایجاد ۹۰ مرکز حائز رتبه نخست در ایجاد این مراکز در سطح کشور می باشد.

رئیس شورای نظام مهندسی استان در ادامه؛ از بزرگترین مجتمع تولید و فرآوری قارچ خوراکی بازدید و تفاهم نامه همکاری دو سویه منعقد گردید.

این مقام مسئول از شرکت مهگوشت شمال، مستقر در شهرک صنعتی منصورکنده این شهرستان بازدید و در خصوص راهکارهای همکاری فی مابین گفتگو نمود.


شایان ذکر است: در این سفر معاون برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی و مدیر اداری و مالی سازمان حضور داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در پی درخواست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مبنی بر الزام دستگاه هاي اجرايي به اخذ پروانه اشتغال معتبر صادره توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی در زمان عقد قراردادهاي مشاوره و پيمانكاري با افراد حقيقي و حقوقي عضو سازمان (موضوع تبصره ۶ ماده (۲) قانون افزايش بهره وري بخش كشاورزي و منابع طبيعي) و اجراي تبصره ۳ ماده (۸۳) آيين نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان، مدیر كل امور اقتصادي و دارايي استان گیلان موضوع مورد درخواست را برای اجرا به کلیه ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان ابلاغ کرد.
گفتنی است مطابق ماده (۲) آیین نامه اجرایی قانون تأسیس، تمامی مهندسین بخش کشاورزی برای انجام فعالیت های مهندسی در رشته های خود ملزم به داشتن پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی می باشند.

                                      انتقال دوسویه تجربیات در اجراي تبصره ۳ ماده (۸۳) آيين نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان

روسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان های آذربایجان غربی و مازندران در ارتباط تصویری، بر اجرایی نمودن تبصره ۳ ماده (۸۳) آيين نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان تاکید نمودند.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، امین آقایی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی گفت: این سازمان پیگیری های مربوط به اجرایی گردیدن این ماده قانونی را از ارگان ذی ربط در سطح استان با ارسال مکاتبات انجام داده است.

امین آقایی اظهار کرد: دستگاه هاي اجرايي بایستی الزام به اخذ پروانه اشتغال معتبر صادره توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی در زمان عقد قراردادهاي مشاوره و پيمانكاري با افراد حقيقي و حقوقي عضو سازمان (موضوع تبصره ۶ ماده (۲) قانون افزايش بهره وري بخش كشاورزي و منابع طبيعي) و اجراي تبصره ۳ ماده (۸۳) آيين نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان در هنگام عقد قرار داد مورد توجه قرار دهند.
کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران گفت بر اساس نامه های  ارسالی از سوی وزرات امور اقتصادی و دارایی،وزارت جهاد کشاورزی  به دستگاهای زیر مجموعه و همچنین سازمان مرکزی، استان های سراسر کشور با پیگیری مجدانه می توانند به اجرایی شدن این تبصره قانونی در سطح استان اقدام نموده و این ارتباطات باعث انتقال تجربیات و نهایتا رفع موانع در این راستا خواهد شد.
این مقام مسئول یادآور شد براساس این ماده قانونی تمام دستگاه های اجرایی در مناقصات خود بایستی به دارا بودن پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی توجه کافی و وافی داشته باشند.

شایان ذکر است: در این گفتگو تصویری معاون برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی و مدیران دو سازمان حضور داشتند.

سرپرست معاونت آموزشی و فنی سازمان گفت؛۹۰مرکز خدمات تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی در سطح استان ایجاد، و موجب کسب رتبه نخست در سطح کشور شد.

به گزارش روابط عمومی سنم‌استان، سرپرست معاون آموزشی و فنی سازمان هدف از ایجاد این مراکز در سطح کشور و استان را انتقال مهارت، وورد دانش به عرصه کشاورزی، افزایش تولید و کاهش ضریب تبدیل در انواع محصولات کشاورزی عنوان کرد.
سید علی اکبر حسینی سرپرست معاون آموزشی و فنی سازمان‌ نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران بیان کرد؛ بیش از ۹۵ درصد مجوز این مراکز در سالجاری از سوی  سازمان مرکزی اخذ گردید.
حسینی افزود؛ به منظور بهره گیری و استفاده همه فارغ التحصیلان بخش کشاورزی استان این معاونت با یک برنامه ریزی مدون اقدام به شناسایی مراکز واجد شرایط نموده تا اعضای سازمان بتوانند در محل سکونت خود مهارت های لازم را کسب نمایند.
این مقام مسئول در ادامه؛ از تعداد ۹۰ مجوز اخذ شده از سازمان مرکزی و کسب رتبه نخست کشور، تعداد ۷۱ مرکز با عنوان توان افزایی و مهارت آموزی، ۱۱مرکز انتقال تکنولوژی های نوین، ۷ مرکز پژوهش های کاربری و یک مرکز خدمات مدیریت صادرات در سطح استان تاسیس شده است.
سرپرست معاونت آموزشی و فنی سازمان در پایان به این نکته اشاره نمود؛ هم اکنون در حال تدوین برنامه آموزشی مدون برای حضور اعضای سازمان در این مراکز برای کسب مهارت های لازم از غرب تا شرق استان هستیم.


در نشست مشترک مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان بر استفاده حداکثری ظرفیت و پتانسیل اداره کل محیط زیست برای اشتغال اعضا، مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، در این نشست کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان مهندسی کشاورزی استان همکاری و تعامل با ادراه کل محیط زیست استان را یکی از گام های موثر در تحقق اهداف سازمان بیان کرد وی گفت با تشکیل کمیته های تخصصی و احصا نمودن موارد قابل واگذاری، و این باعث اشتغال اعضای جویای کار در سطح استان خواهد شد.
رییس شورای سازمان نظام مهندسی استان افزود؛ پروانه اشتغال سازمان  اهمیت به سزایی در روند تشریفات مناقصات ادارات تابعه دارد و خواستار عضویت و کسب پروانه اشتغال اعضای حقیقی و حقوقی شرکت کننده در مناقصات آن اداره کل شد.
حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان به آموزش مهارت اعضای و بهره برداران اشاره نمود و اظهار نمود؛ سازمان نظام مهندسی با دارا بودن این پتانسیل می توانند در امر آموزش بیش از پیش موفق باشد.
این مقام مسئول بیان کرد: تمام امورات قابل واگذاری که در کمیته های تخصصی مورد توافق طرفین قرار گرفت به سازمان نظام مهندسی واگذار خواهد شد تا اعضای جویای کار عضو سازمان بتوانند در امر حفاظت محیط زیست با این اداره کل در سطح شهرستان های استان همکاری نمایند.
گفتنی است در این نشست علی اکبر یدالهی معاون فنی ، روح اله اسماعیلی رییس اداره محیط زیست طبیعی، مرجان صدقی رییس اداره آموزش و پژوهش اداره کل و پرسا تعالی معاون برنامه ریزی و کارآفرینی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان حضور داشتند.

معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین اداره کل امور اقتصادي و دارايي استان مازندران درخواست سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان را مبنی بر حق النظاره قرارداهای پیمانکاری والزام دارا بودن پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای شرکت در مناقصات و استعلامات استان را ابلاغ کرد.
به گزارش مسئول روابط عمومی سنم استان، در پی درخواست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مبنی بر الزام دستگاه هاي اجرايي به اخذ پروانه اشتغال معتبر صادره توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی در زمان عقد قراردادهاي مشاوره و پيمانكاري با افراد حقيقي و حقوقي عضو سازمان (موضوع تبصره ۶ ماده (۲) قانون افزايش بهره وري بخش كشاورزي و منابع طبيعي) و اجراي تبصره ۳ ماده (۸۳) آيين نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان، معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین اداره کل امور اقتصادي و دارايي استان موضوع مورد درخواست را برای اجرا به واحدهای تابعه ابلاغ کرد.
گفتنی است مطابق ماده (۲) آیین نامه اجرایی قانون تأسیس، تمامی مهندسان کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست برای انجام فعالیت های مهندسی در رشته های خود ملزم به داشتن پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی کشاورزی جهت ارایه خدمات به بخش دولتی و خصوصی می باشند و مطابق همین قواعد و مقررات، نظارت بر فعالیت های حرفه ای شاغلین بر عهده این سازمان می باشد.

به اطلاع متقاضیان و سرمایه گذاران در زمینه تکثیر و پرورش میگو می رساند برابر اعلام اداره کل شیلات استان هرمزگان، صدور هر گونه مجوز جدید در زمینه تکثیر و پرورش میگو تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

براین اساس، صدور مجدد مجوز یاد شده به ابلاغ سیاست های کلی صدور مجوزهای آبزی‌پروری سال ۱۳۹۹ سازمان شیلات ایران و ابلاغ شیوه‌نامه نظام واگذاری مزارع میگو منوط شده است.

آمار بازدید

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.